![]() პირველკლასელთა საყოველთაო ელექტრონული რეგისტრაცია პირველკლასელთა საყოველთაო ელექტონული რეგისტრაცია 2015-2016 სასწავლო წლისათვის 15 მაისს - 09:00 საათზე დაიწყება. 21.04.2015
პირველკლასელთა რეგისტრაცია იწყება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო აცხადებს პირველკლასელთა რეგისტრაციას 2015-2016 სასწავლო წლისათვის. რეგისტრაცია განხორციელდება 3 ეტაპად. 16.12.2014
ეროვნული სასწავლო გეგმების ახალი პორტალის პრეზენტაცია გაიმართა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტის ინიციატივით, ეროვნული სასწავლო გეგმების პორტალი www.ncp.ge შეიქმნა. 08.12.2014
იაპონიასთან უპრეცედენტო თანამშრომლობა იწყება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ოფიციალური ვიზიტით იაპონიის მაღალი ენერგიების ამაჩქარებლის კვლევითი ორგანიზაციის „KEK”-ის გენერალური დირექტორი აცუტო სუზუკი და პროფესორი სატოში მიჰარა ეწვივნენ. 06.12.2014
„ლეონარდო და ვინჩი 2014“ გამარჯვებულები გამოვლინდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ, მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა მარინე ჩიტაშვილმა ნორჩ-გამომგონებელთა კონკურსის „ლეონარდო და ვინჩი 2014“ გამარჯვებული ინოვაციური პროექტების ავტორები დააჯილდოვეს გვერდები : |